Przeskocz do treści

Co warto wiedzieć o regałach półkowych

Regały półkowe

Bardzo popularne dzięki swojej uniwersalności i olbrzymiej ilości dodatków oraz modyfikacji. Mają bardzo szerokie zastosowanie, które nie ogranicz się tylko i wyłącznie do magazynowania. Z powodzeniem wykorzystuje się je w sklepach zarówno małych, jak i dużych. Są też wykorzystywane w garażach. Nie zajmują dużo miejsca, a są bardzo pojemne i schludne. Regały półkowe znalazły również zastosowanie w serwisach samochodowych. Dzięki dostępnym dodatkom i modyfikacjom zapewniają porządek i łatwość dostępu do narzędzi i części samochodowych. To nie jedyne wykorzystanie tych regałów w motoryzacji. W niemal każdej przechowalni opon lub magazynie z oponami, felgami występują właśnie regały półkowe. Z pewnością każdy, kto był kiedykolwiek w bibliotece widział regały półkowe , bo występują one niemal w każdej wypożyczalni czy czytelni. W wielu firmach wykorzystuje się je do składowania dokumentów, archiwów.

Najpopularniejsze modyfikacje i udoskonalenia

Z pewnością numerem jeden w modyfikacjach i dodatkach są ściany boczne i tylne, które zapewniają większe bezpieczeństwo nie tylko pracowników magazynowych lecz także składowanych towarów. Bardzo często dodatkowo zabezpiecza się regały półkowe materiałami, które mają amortyzować wszelkie kolizje. Półki bardzo często się segmentuje, tak aby łatwiej było na nich składować dokumenty, segregatory. Bardzo często poddawane są one również profilowaniu, dzięki czemu towary o nieregularnych kształtach są bezpiecznie składowane na regałach. Bez większych problemów można również zamówić półki wysuwane do składowania narzędzi, dokumentacji towarów oraz małych towarów jak np. śrubki. W wielu magazynach, pojedyncze segmenty przerabia się na szatnie pracownicze.

Uniwersalność i niska cena

Z pewnością jedną z największych zalet regałów półkowych jest także ich niska cena w porównaniu do tego, co oferują. Oczywiście, za wszelkiego rodzaju zmiany i usprawnienia przyjdzie nam dodatkowo zapłacić, jednak z pewnością będą to dobrze wydane pieniądze. Oczywiście, nie zawsze regały półkowe będą najlepszym wyborem. W przypadku magazynowania spaletyzowanych towarów, o wiele lepiej od regałów półkowych swoją rolę spełnią regały paletowe, które powstały właśnie w tym celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − ten =