Przeskocz do treści

Księgowość zewnętrzna dla przedsiębiorstw

Księgowość wewnątrz firmy

Takie rozwiązanie ma sens tylko i wyłącznie w przypadku przedsiębiorstw większych, a także korporacji, które prowadzą naprawdę duże księgi. Jest to także bezpieczniejsze rozwiązanie, gdy wszystko znajduje się wewnątrz firmy. Dlaczego więc małe firmy tak rzadko z tego korzystają? Przede wszystkim wystarczy spojrzeć na koszty i porównać księgowość mokotów zewnętrzną i wewnętrzną. Aby mieć księgową w swojej firmie, trzeba ją zatrudnić na pełny etat. Stała pensja itd. dla małej jednoosobowej firmy są olbrzymim kosztem, dlatego też tego rozwiązania się niemalże nie spotyka. Jak wiadomo, prowadząc działalność gospodarczą zdarzają się naprawdę dobre miesiące, jak i naprawdę słabe, a pensję pracownikowi trzeba wypłacić niezależnie od tego, jak firma poradziła sobie w danym miesiącu.

Księgowość zewnętrzna

Zdecydowanie najbardziej popularna forma księgowości wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Bardzo przejrzyste zasady i wygodny sposób na kontakt oraz dostarczanie dokumentów. Dodatkowo możliwość uzgodnienia ceny w zależności od tego, ile dokumentów dostarczanych jest do księgowych w miesiącu. Stacjonarna księgowość mokotów pozwala na możliwość osobistego udania się do księgowej w celu omówienia jakichkolwiek problemów i niezgodności - w skrócie - bardzo szybkiego i łatwego załatwienia sprawy. Co więcej, firmy księgowe muszą posiadać ubezpieczenie OC, dlatego też w razie pomyłek z ich winy i innych problemów, będą oni w stanie pokryć je właśnie z tego ubezpieczenia. Księgowość Mokotów zewnętrzna specjalizuje się nie tylko w samych rozliczeniach firmowych ale także pojedynczych pracowników itd. To bardzo kompleksowe usługi, które pozwalają na olbrzymią oszczędność czasu.

Księgowość w sieci

W ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stała się księgowość online. Wszelkie formalności związane z podpisaniem umowy załatwiane są drogą pocztową, a dokumenty do księgowania wysyła się albo listownie, albo skanuje na komputer i wrzuca do specjalnie stworzonego przez daną firmę systemu informatycznego. To właśnie tam klient kontaktuje się ze swoim księgowym. Bardzo często jedyną możliwością skontaktowania się z przydzielonym do danego klienta księgowym jest kontakt poprzez e-mail. Nie jest to najszybsza forma kontaktu i to z pewnością minus tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 17 =