Przeskocz do treści

Rehabilitacja – informacje dla każdego

Podstawowe informacje o rehabilitacji

Rehabilitacją określa się zespół działań mających na celu walkę z najróżniejszymi rodzajami defektów zdrowotnych. Efektem końcowym tego procesu ma być doprowadzenie do stanu zdrowia jak najbardziej przybliżonego do pierwotnego (przed chorobą, wypadkiem itd.). Dąży się więc do przywrócenia maksymalnej i optymalnej funkcji w psychicznej, fizycznej oraz społecznej sferze. Widać więc gołym okiem, ze rehabilitacja Bródno jest walką z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami. Jest to niezwykle skomplikowane i wymagające olbrzymiej pracy oraz czasu zajęcie. Kluczowym elementem w drodze do osiągnięcia sukcesu muszą być chęci pacjenta – musi chcieć za wszelką cenę poprawić swój obecny stan, mimo wszelkich trudów i niedogodności. Rehabilitacja w efekcie końcowym ma na celu pomoc w zapewnieniu godziwego życia, poczucia przydatności i bezpieczeństwa społecznego oraz zadowolenia z życia.

Co jeszcze warto wiedzieć

Warto wiedzieć, że niepełnosprawności zaczęły pojawiać się wraz z rozwojem medycyny. Wszystko dlatego, że mnóstwo chorób prowadzących niegdyś do śmierci, zaczęło być uleczalnych lub można było je odpowiednio efektywnie spowolnić. Zwykle jednak po ciężkiej chorobie, wypadku lub innym zdarzeniu pozostaje jakieś upośledzenie. Leczenie więc będzie zarówno daniem drugiej szansy w życiu, które jednak z powodu tych wydarzeń będzie obarczone nowymi problemami, z którymi pacjent będzie musiał żyć. Tutaj do akcji wkracza rehabilitacja, której celem będzie przywrócenie pacjenta jak najbliżej do stanu zdrowia sprzed choroby czy wypadku. W wielu przypadkach pełna rekonwalescencja będzie niemożliwa i w takich sytuacjach rehabilitacja polega przede wszystkim na zapewnieniu jak największego komfortu życia w nowej sytuacji.

Cele i dodatkowe informacje

Rehabilitacja musi być kompleksową, rozpoczętą jak najszybciej po zdarzeniu integracja sensoryczna białołękalosowym, nieprzerwaną walką o odzyskanie sprawności. Dzięki temu osoba poszkodowana będzie miała możliwość zdecydowanie szybszego powrotu do życia zawodowego oraz rodzinnego. Dzieli się ją na leczniczą, zawodową i społeczną. Na pozytywną poprawę jakości życia mają wpływ stan zdrowia, zajmowana pozycja społeczna i zawodowa. Rehabilitacja przyspiesza leczenie, pomaga w dostosowaniu się pacjenta do nowej sytuacji życiowej. Wyróżnia się również rehabilitację psychologiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + 3 =